Odzyskanie Uwielbiania

Odzyskanie Uwielbiania

W ciągu ostatnich dwóch tygodni studiowaliśmy „najlepsze nabożeństwo uwielbiające, jakie kiedykolwiek było” W Apokalipsie Św. Jana 19.6-8. Podglądanie wieczności pomaga nam pamiętać o tym, co jest najistotniejsze w tym życiu, a jakich rzeczy nie będziemy wysławiać w wieczności.

Głosy wielkiego tłumu z pewnością pomagają nam w Zrozumieniu Wartości, ale również w temacie:

Odzyskanie uwielbiania

Celowo wybrałem zwrot Odzyskanie Uwielbiania, zamiast Inicjacja Uwielbiania lub Rozpoczęcie Uwielbiania. Inicjacja i rozpoczęcie oznaczają, że ​​musimy uruchomić lub zainicjować nasze uwielbianie. Odzyskanie (regeneracja) oznacza, że ​​nasze uwielbienie już się dzieje, ale musi zostać odnowione, zrehabilitowane i przekierowane.

Nie musisz się uczyć jak uwielbiać, ani jak zacząć uwielbiać. Z natury i tego, jak jesteś stworzony, jesteś kimś, kto uwielbia. Każdy człowiek jest zaprojektowany przez Boga tak, by oddawać cześć w każdej chwili każdego dnia.

W idealnym świecie (dosłownie), Bóg miał być stałym odbiorcą naszego uwielbienia, ale List do Rzymian 1.25mówi, że w tych czasach grzesznicy wymienili oddawanie czci i służenie Stwórcy na oddawanie czci i służenie stworzeniu. Dlatego musimy nasze uwielbienie odzyskać - bo jest obecnie skierowane ku czemuś innemu niż Ten, który jedynie jest godzien naszej czci.

Uwielbianie jako tożsamość

Kiedy czytamy Rzym.1.25 to sądzę, że mamy tendencję do jak najszybszego wynajdowania praktycznych metod by „uwielbiać i służyć” Bogu bardziej. Na przykład szukamy obszarów, gdzie moglibyśmy spędzać mniej czasu i pieniędzy na siebie samych, a poświęcić je na służbę w lokalnym kościele.

Chcę zachęcić do takich działań, ponieważ są biblijne, ale powinieneś zastanowić się nad uwielbianiem przede wszystkim jako swoją tożsamością, zanim podejdziesz do niego jak do działania. Ty, jako oddający cześć, zawsze łączysz swoją tożsamość - swoje znaczenie, dobre samopoczucie i poczucie celu istnienia - z czymś lub kimś. A tam, gdzie oddający cześć znajdzie swoją tożsamość, tam też znajdzie praktyczne metody uwielbiania.

Innym sposobem wyrażenia tego jest: coś, lub ktoś, zawsze rządzi sercem uwielbiającego. Ponieważ Pismo Święte mówi, że serce jest centrum kontroli człowieka, to cokolwiek rządzi twoim sercem automatycznie sprawuje kontrolę nad twoimi pragnieniami, myślami, słowami i czynami.

Podsumowującym pytaniem tej notatki jest zatem: gdzie odnajdujesz swoją tożsamość i jak tożsamość kształtuje twoje uwielbianie?

Niebezpieczne miejsca na znajdowanie tożsamości

W zeszłym tygodniu pisałem o 9 rzeczach, których nie będziesz wysławiać w wieczności. Myślę, że warto tę listę znowu przejrzeć, bo jeżeli nie będziemy wielbić tych rzeczy w wieczności, nie powinniśmy oddawać im czci i dzisiaj. Jeśli nie chcemy ich czcić dziś, powinniśmy unikać opierania na nich naszej tożsamości.

Oto ta lista, nieco inaczej sformułowana, oraz dlaczego musimy opierać naszą tożsamość, a tym samym nasze oddawanie czci, jedynie na Bogu:

1. NASZE JA - To życie nie jest o tobie. Zostałeś przywołany na świat, który jest z definicji świętowaniem piękna i inteligencji Boga.
2. MAŁŻEŃSTWO - Żaden człowiek nie może zaspokoić twojej duszy; tylko Bóg. Jeśli opierasz swoją tożsamość w swoim współmałżonku lub jakiejkolwiek innej osobie - zawsze będziesz rozczarowany.
3. DZIECI - Twoje dzieci nie są w rzeczywistości twoje; przyczyniliście się do ich urodzin, ale nie należą do was. Twoje dzieci od Boga, istnieją przez Boga, a chwała z ich istnienia wskazuje na Boga.
4. SUKCES - Bóg wzywa cię byś był owocny i wydajny, ale w momencie, kiedy przyjmiesz sukces jako tożsamość, staniesz się niewolnikiem niekończącego się strumienia potencjalnych możliwości.
5. ROZGŁOS I znowu, to życie nie jest o tobie. Twoim podstawowym stanowiskiem pracy jest być ambasadorem i zwiastunem chwały i sławy twojego Niebiańskiego Króla, Pana Jezusa Chrystusa.
6. WYGODA - Wygoda nie jest grzechem, ale nigdy nie znajdziesz raju w tym upadłym świecie. A dzieło ewangelii często będzie wzywać cię do niewygodnych ludzi w niewygodnych miejscach.
7. RADOŚCI ŻYCIA Możesz śmiało kupić karnety na sezon meczy swojej ulubionej drużyny piłkarskiej, ale jeśli gol bardziej cię ekscytuje niż służba lokalnego kościoła, która zmienia życia, musisz zastanowić się nad swoimi priorytetami w wieczności.
8. REKREACJA Jak już wspomniałem, ten świat nigdy nie będzie rajem. Nie jest grzechem cieszyć się wakacjami, ale pamiętaj, że obecne życie jest przygotowaniem na twoje ostateczne miejsce przeznaczenia.
9. PRZYJEMNOŚĆ – Została stworzona przez Boga dla ciebie, ale stworzone przyjemności tego świata mają wskazywać na tę ostateczną największą przyjemność - intymny związek ze Stwórcą.

Ciągle musimy pamiętać, że Bóg, jako jedyny we wszechświecie, jest godzien naszego uwielbienia. Na dodatek jest jedynym bezpiecznym miejscem poszukiwania tożsamości. Wszystkie formy kultu i służenia stworzeniu idą w parze z grożącym życiu niebezpieczeństwem, ale oddawanie czci i służba Bogu dają też obietnicę życia, teraz i na zawsze.

Czy przyznasz teraz wraz ze mną, że szukanie tożsamości w niewłaściwych miejscach jest kuszące? I czy przyznasz teraz wraz ze mną, że nie ważne jak długo chodzisz z Jezusem, twoje uwielbianie musi zostać odzyskane? Bóg daje łaskę pokornym i nigdy nie wstrzyma miłości i przebaczenia skruszonym sercom Jego bałwochwalczych dzieci.

Tłumaczenie: Marta Wirska